STABIILNE MASIN METSAS JA PEHMEL PINNASEL-KOBELCO SK140SRL

2018

Juunis toimus Lääne-Virumaa metsade vahel masinistutuse demopäev, kus seltskond metsaalal tegutsevaid inimesi kogunes huvitavat masinat kaema.
Sylvester Kuusalu AS on endale soetanud  Baltic Agro Machinery AS-st Kobelco SK140SRL ekskavaatori, millele paigaldati istutusseade.

Sylvester Kuusalu AS juhatuse liige Ennu Tšernjavski sõnul otsiti kõrge kliirensiga masinat. „Eestis pakutavatest masinatest sobisid ainult paari valmistaja ekskavaatorid.
Otsustasime Kobelco SK140SRL kasuks. Oleksime võinud kasutada ka harvesteri, aga see investeering oli meie jaoks liialt kallis,“ ütles, Tšernjavski.

Stabiilne masin pehmetel pindadel
Sylvester Kuusalu juhatuse liige lisas, et hangitud Kobelco ekskavaator on valmistatud spetsiaalselt metsanduse jaoks. Ise ehitasid nad roomikutele toeks suusad, et need ei murraks kändudesse.
Kobelco on harvesteriga võrreldes pehmetel pindadel stabiilsem ning on metsaistutuse töödel ennast igati õigustanud.
Masinistutuse käigus tehakse ühe võttega ära nii maapinna ettevalmistus kui ka istutamine – esmalt tehakse ekskavaatori noole külge kinnitatud spetsiaalkopaga istutamiseks sobilik mätas ning sama töövõttega paigaldatakse istutuspeaga mättasse suletud juurekavaga taim. Istutusmasinaga kasutatakse ära kõik taimekasvatuse võimalused - eelnevalt külmas hoitud taimi istutatakse ka suvisel perioodil.
Sellel aastal loodab Sylvester Kuusalu masinaga istutada 100 ha metsa.

Ekskavaator Kobelco SK140SRL - spetsiaalne metsamasin
Selle masina eeliseks on suur põhja kõrgus maapinnast (kliirens), mis on 58,5 cm.
Ekskavaatori veomootorid – reduktorid ning roomiku osad on pärit klass suuremalt masinalt – Kobelco SK210LC.
Sellega on tagatud ekskavaatori suur läbivus pehmel pinnasel liikudes ning takistusi ületades.
Pealisehitus on pärit lühipäraliselt Kobelco mudelilt SK140SRLC.
Selline kombinatsioon teeb Kobelco SK140SRL-st asendamatu abimehe tööks metsas.
Jaapani päritolu Kobelco kaubamärk on hästi tuntud ja kõrgelt väärtustatud, seda just nende ekskavaatorite suurepäraste kaeveomaduste, töökindluse ja eelkõige väikese kütusekulu  poolest. Tänu sellele on Kobelco ekskavaatorid ka kasutatult turul kõrges hinnas.

Sooritusomadustelt maailma parimad masinad
Kobelco roomikekskavaatorid on viidud vastavusesse viimaste EU saastenormidega, need kulutavad vähe kütust ning on oma sooritusvõimelt maailma ühed parimad.
Oma 55-aastasele hüdrauliliste ekskavaatorite valmistamise kogemusele toetudes on Kobelco inseneridel õnnestunud luua masinad, mis võimaldavad nende kasutajatel saavutada parima tulemuse töö täpsuse, kiiruse ning kulutõhususe osas.
Viimase viie aasta jooksul valmistatud Kobelco ekskavaatorid on varustatud Komexs-i nimelise jälgimissüsteemiga. See süsteem annab nii masina omanikule kui ka hooldusettevõttele igakülgset informatsiooni ekskavaatori töö iseloomu kohta. Näha saab masina töötamise asukohta, tööaega, erinevaid töörežiime ja kütusekulu. Tänu Komex-ile saab ekskavaatori omanik ülevaate perioodi kütusekulu kohta. Välja saab arvutada teisaldatud pinnase kogusele kulutatud kütuse. Nagu meie senine kogemus on näidanud, on see näitaja Kobelcol selgelt parem kui paljudel konkurentide masinatel.
Kütusesäästu saavutamisel on suur osakaal  ekskavaatorijuhi töömaneeridel. Eelkõige on ekskavaatori juht see, kes oma täpsete liigutuste ja õige mootori töörežiimi seadistamisega saavutab selle tulemuse, mida Kobelco võimaldab.

Seotud artiklid