XERION 12 võitis tunnustatud disainiauhinna iF Design Award 

CLAASi tootesari XERION 12 on alates selle esitlusest 2023. aasta suvel pälvinud juba arvukalt rahvusvahelisi auhindu. Nüüd on läbi aegade võimsaimad CLAASi traktorid võitnud ka iF Design Award 2024 disainiauhinna.

PÕLLUMASINATE HOOLDUSE JA VARUOSADE KONTAKTID HOOAJAL

Kiirel hooajal võtke ühendust otse oma piirkonna hoolduse ja müügikeskuse varuosade üksusega.
Tellige oma tehnikale varuosad ning hooldus- ja remonttööd alati ametliku edasimüüja juurest.

NÜÜD KEHTIB KÕIKIDELE LEMKENI SEADMETELE KAHEAASTANE GARANTII

Oleme äärmiselt rõõmsad, et LEMKEN on pikendanud kõikide oma tipptasemel seadmete garantiiperioodi!
Alates ostuhetkest kehtib kaheaastane garantii kõikidele uutele LEMKENi seadmetele.

CLAAS kasutab oma masinates 90% ulatuses kliimaneutraalset kütust

Alates 1. oktoobrist 2023 on Harsewinkeli ja Le Mansi CLAASi traktoritel ja saagikoristusmasinatel, mis vastavad viimasele V etapi heitenormile, lubatud kasutada HVO-d (hüdrogeenitud taimeõli). Lisaks täidetakse kõik masinad enne tehasest väljumist selle kütusega, mis on kuni 90% ulatuses kliimaneutraalne. See meede säästab 2500 tonni CO2 aastas, võimaldades mõlemal tehasel anda aktiivne panus kliimamuutuste vastu võitlemisse juba praegu. 

CLAAS XERION 12.650 TERRA TRAC on aasta traktor 2024

Tõmbejõud, mugavus, ühenduvus ja jätkusuutlikkus – need olid argumendid, mis veensid žüriid andma rahvusvahelise aasta traktori 2024 auhinna CLAASI traktorile XERION 12.650 TERRA TRAC, mida tutvustati 2023. aasta suvel tunnustatud auhinna põhikategoorias, kus see edestas kolme konkurenti.
See, et XERION, mille olemasolu eest võlgneme tänu Helmut Claasile isiklikult, saab nüüd – esimest korda oma 25 turulolekuaasta jooksul – aasta traktori auhinna, näitab kogu meie arendustiimi edukust.

 

CLAAS JAGUAR TÄHISTAB 50. JUUBELIT

1973. aastal, tuues turule JAGUAR 60 SF-i, pani CLAAS aluse ennenägematule liikurhekseldite eduloole. Mitmete uuenduste ja vastupidava ning tõhusa tehnoloogiaga JAGUAR saavutas peagi lisaks ülemaailmsele mainele ka juhtpositsiooni maailmaturul. Tänu selle silmapaistvale viljaterade töötlemise tehnoloogiale, pinnast kaitsvatele ajamisüsteemidele ja äärmiselt soodsale täiskulude profiilile on JAGUAR tänapäeval endiselt põllumajandustootjate ja töövõtjate esimene valik.

 

AGRITECHNICAL JAGATI AUHINDU

Selle aasta Agritechnical on auhindu kogunud kaks CLAASi innovaatilist lahendust: innovatsiooniauhinna hõbeda sai mitmemõõtmeline haakesüsteem ning teise hõbeda 3A Autonomy Group. Mõlema arenduse eesmärk on automatiseerimist ja täpsust põllumajanduses veelgi edasi viia. CLAAS on juba staažikas Agritechnica auhindade korjaja – seda tänu nende innovaatilistele arendajatele ja praktikast lähtuvatele lahendustele, mille eesmärk on tõsta tootlikkust ja tõhusust ning teha see kõik veelgi kasutajasõbralikumaks. Selle aasta auhinnad on hea näide ettevõtte jätkuvast pühendumusest sellele strateegiale.

 

Suurtootjad lõid maailma esimese mitut tootjat ühendava iseliikuvate sõidukite koostöörühma

Ettevõtted CLAAS, AgXeed ja Amazone on loonud esimese iseliikuvate sõidukite koostöörühma ning pakuvad lahendusi ulatuslikult automatiseeritud ja autonoomsete välitööde jaoks. Teisi partnereid oodatakse rühmaga ühinema põllumajandusnäituse Agritechnica toimumise ajaks.

CEMOS nüüd saadaval uutele XERION traktoritele 

Maailma juhtiv traktorite juhiabi- ja protsesside optimeerimise süsteemide pakkuja CEMOS on valmis XERION 12 seeria turule toomiseks ning on nüüd saadaval kõige kõrgemas jõudlusklassis kuni 650 hobujõuga. Süsteemi CEMOS for Tractors tutvustati esmakordselt 2017. aastal Agritechnica messil ja see sai innovatsioonikomisjonilt hõbemedali – kuni praeguseni on see olnud saadaval ainult CLAAS-i tavapäraste traktorite jaoks, millel on CMATIC-i sujuvalt muutuva ülekandearvuga käigukast. 

 

CLAAS tõi turule uue XERION 12 seeria traktorid

XERION 12 seeria näol esitleb CLAAS kompromissitult võimsaid spetsialiste traktorite kõrgeimast jõudlusklassist. XERION 4200 ja 5000 kahel võimsamal mudelil on ülitõhus mootori madala pöörlemissagedusega ajami kontseptsioon 2.0, juhiabisüsteem CEMOS, hüdropumba tohutu võimsus kuni 537 l/min ja uus avar neljapunktivedrustusega kabiin.
Lisaks on TERRA TRAC mudelid varustatud ettevõttelt CLAAS Industrietechnik pärit äsja välja töötatud amortisaatoritega roomikutega, mis muudavad need masinad tugevamaks kui kunagi varem: tugevam kasumlikkuse tagamiseks, tugevam veojõu suhtes, tugevam mugavuse ja abifunktsioonide poolest.

CLAASI UUED DISCO 9700 NIIDUKID

CLAAS-i uued niidukid teleskooppoomiga, valikulise pii - või rullmuljuriga ja vaalude koondamisega. DISCO 9700 ühendab suure läbilaskevõime juhi mugavuse ja maksimaalse mitmekülgsusega.

CLAAS on oma suure laiusega niidukite valikusse lisanud uue kuni 9,50 m töölaiusega DISCO 9700. Saadaval on viis erinevat versiooni koos pii- või rullmuljuriga ja AUTO SWATHER vaalude koondamisega. Suure laiusega biomassi niidukina, kuni 60 t/ha saagikusega kuni 500 hj traktoritel, esindab uus DISCO 9700 RC AUTO SWATHER omamoodi nišši.

 

CLAASI UUED VÄIKETRAKTORID

CLAAS TOOB TURULE uued väiketraktorid ELIOS 200, ELIOS 300 ja AXOS 200
Traktoritel on palju erinevaid jõudluse, jõuülekande, mugavuse ja kasuliku koormusega seotud tehnilisi omadusi, et sobituda klientide erinevate spetsifikatsioonide ja valdkondadega. Ulatudes alates maksimaalsest võimsusest 75-103 hj, täismehaanilisest 4-astmelisest manuaalkäigukastist kuni 5-astmelise REVERSHIFT-i ja TWINSHIFT-iga jõuülekandeni.

 

 

SWIFTERDISC XE MEGA KETASKULTIVAATOR PURUSTAB REKORDID

769,36 hektarit. Nii suure ala kultiveeris BEDNARi SWIFTERDISC XE 18400 MEGA 24-tunnise pidevtöö jooksul (masina netotööaeg 23 tundi ja 36 minutit). See on 125,36 hektarit rohkem kui praegune, 2007. aastal sündinud rekord 24 tunniga kultiveeritud hektarite rekord.400 MEGA 24-tunnise pidevtöö jooksul (masina netotööaeg 23 tundi ja 36 minutit). See on 125,36 hektarit rohkem kui praegune, 2007. aastal sündinud rekord 24 tunniga kultiveeritud hektarite rekord.

 

CLAAS täiendab kombainide perekonda uue mudeli EVION seeriaga

CLAAS laiendab oma kombainide tootevalikut kolme uue viiepuisturilise masinaga TRION-i ja LEXION-i seeriate järel. Varustatuna kaasaegsete Cumminsi kuuesilindriliste mootorite ja CEMIS 700 juhtsüsteemiga, viivad need kompaktsed masinad selles klassis jõudluse, mugavuse, paindlikkuse ja vastupidavuse uuele tasemele. EVION, mis on saadaval CLASSIC ja MAXI variantides, valikuga TREND või BUSINESS varustuse vahel, sobib ideaalselt perefarmidesse ja väiksemate põldudega tegelevatele töövõtjatele või põllumajandusettevõtetele. 

LEMKEN TOOB TURULE UUE KULTIVAATORI

Turule saabub uus kultivaator Karat 10, mis on saadaval nii ripp- kui ka poolrippversioonis. See jätab juba esimesel pilgul eelmiste mudelitega võrreldes selgema mulje. Piid on paigutatud tõmbetelje ümber sümmeetriliselt, mis annab masinale väga madala haakekõrguse ja aitab vältida külgtõmmet. See on eriti oluline, kui kultivaatorit kasutatakse koos rea jälgimise süsteemiga. Samal ajal tagab see põhjaliku mulla segamise. 
Piide paigutus on ainult üks oluline aspekt, mida LEMKEN on aastate jooksul väga edukaks osutunud Karati kultivaatorites veelgi täiustanud.  

Baltic Agro Machinery pälvis Vastutustundliku Ettevõtluse hõbemärgise!

Hõbetaseme märgisega tunnustatakse organisatsiooni, kes on põiminud vastutustundliku tegutsemise ettevõtte põhitegevusse. Organisatsioon on teadlikult vastutustundlik, initsiatiivikas, süsteemne ja järjepidev vastutustundliku käitumise tagamiseks. 
Oleme otsustanud osaleda mitte märgise saamise pärast, vaid pigem soovime saada välist hinnangut oma senisele tegevusele. Oma igapäevastes tegemistes hoolime ümbritsevast ning soovime pigem panustada ühiskonda rohkemaga, kui seadus nõuab.

BALTIC AGRO MACHINERY AS ON FLIEGL TOODETE AMETLIK ESINDAJA EESTIS 

Alates 2023. aasta aprillist laiendab Baltic Agro Machinery oma tootevalikut, sõlmides ainuesindusõigusega edasimüügilepingu Euroopa ühe suurima haagisetootja Fliegl Agrartechnik ja Fliegl Agro-Center’ga.  Fliegl on Saksamaa pereettevõtete grupp, mis koosneb seitsmest ettevõttest, mis tegelevad laia valiku transpordi- ja põllumajandushaagiste ning erinevat tüüpi seadmete ja tarvikute tootmise ja müügiga põllumajandus-, metsa-, ehitus- ja transpordivaldkondade jaoks.

Varuosade ja põllumajandustehnika hooldustööde tellimine

Kiirel hooajal võtke ühendust otse piirkonna hooldusjuhiga.
Tellige oma tehnikale varuosad ning hooldus- ja remonttööd alati ametliku edasimüüja juurest.

LEMKEN omandab külvitehnoloogiale spetsialiseerunud ettevõtte Equalizer 

Pereettevõte LEMKEN ja Lõuna-Aafrika Vabariigi ettevõte Equalizer sõlmisid kokkuleppe, mille tulemusel laiendab LEMKEN oluliselt oma külvitehnoloogia tooteportfelli. Equalizer, mis on keskendunud võimalikult vähest kündmist nõudvatele kuni otsekülvi lahendustele, pakub oma tootevalikus kuni 36 reaga istutusseadmeid ja külvikuid, mille töölaius on kuni 24 meetrit.

FARMTRAC TRAKTORID JÕUDSID EESTI TURULE

Juhtiv rahvusvaheline traktorite kaubamärk Farmtrac Tractors on jõudnud oma ülemaailmse 25–90 hj traktorite portfelliga Eesti turule.
Indiast pärit juhtiv rahvusvaheline traktorite kaubamärk Farmtrac traktorid jõudsid Eestisse. Farmtrac toob turule stiilsed sinised masinad ning lisaks ka elektritraktorite tootevaliku, pakkudes suuremat efektiivsust ja madalaid heitgaase. 

koostöös AS Swedbank Liisingu ja SIA Citadele Leasinguga PAKUME finantseerimisteenust Eestis, Lätis ja Leedus.

„Meil on hea meel, et finantspartnerid on valmis koostöös Baltic Agro Machinery AS-ga pakkuma parimaid masinate ja seadmete finantseerimise lahendusi kõigile meie klientidele. Koostöös meie finantspartneritega tahame muuta masinate ja seadmete finantseerimise taotlemise võimalikult lihtsaks ja mugavaks,“ kommenteeris koostöö alustamist Baltic Agro Machinery AS juhatuse liige Anne Oja-Aru. 

20 aastat CLAASi traktoreid Le Mans’ist

Täpselt 20 aastat tagasi, 23. veebruaril 2003, allkirjastas Helmut Claas lepingu ettevõtte Renault Agriculture, Renault’ kontserni traktorite haru, enamusosaluse omandamiseks. Sellest ajast laiendab CLAAS pidevalt oma positsiooni kogu tootevalikut pakkuva partnerina rahvusvahelises pildis ning investeerib tõhusust ja tootlikkust tõstvatesse uuendustesse, samuti kõige kaasaegsematesse tootmisprotsessidesse. 

Rekordkäive vaatamata keerulistele oludele – 2023. aastaks oodatakse käibe ja tulude kasvu

Maailma üks juhtivaid põllumajandusseadmete tootjaid CLAAS suutis 2022. majandusaasta keerulistes tingimustes kasvatada müüki 2,7% võrra 4,9 miljardi euroni (eelmisel aastal: 4,8 miljardit eurot) ning jätkata eelmise aasta erakordset kasvu. EBITDA marginaal 8,8% (eelmisel aastal: 11,1%) püsib kõrgel tasemel.  

Ihaldatud auhind CLAASi suure jõudlusega kombainidele

CLAAS LEXION tunnustati SIMA 2022 raames.
FARM MACHINE auhindadega tunnustatakse vaheldumisi Agritechnica ja SIMA messidel iga-aastaselt silmapaistvat innovatsiooni põllumajandustehnika valdkonnas. Ühe ihaldatud auhinna sai CLAASi LEXION teraviljakombainide uusim põlvkond.

JAGUARi liikurhekseldite uued funktsioonid ja laiem mudelivalik CLAASilt

2023. mudeliaastal saavad CLAASi liikurhekseldid JAGUAR 900 ja JAGUAR 900 TERRA TRAC optimeeritud PICK UPi ajami ning JAGUAR 800 sarja laiendatakse uute ja võimsamate mudelitega. Lisaks muutub kõigile mudelitele kättesaadavaks terminal CEMIS 1200 koos uue GPS PILOTiga.

Maailma kaasaegseim kombain kiireks saagikoristuseks 

Projekti SynPro 2020 raames investeeris CLAAS 44 miljonit eurot, et toota oma Harsewinkeli tehases praegusel hetkel kõige kaasaegsemaid kombaine maailmas. Uusimaid tootmis- ja logistikatehnoloogiaid kasutades on võimalik konstrueerida ühel ja samal liinil kaks erinevat mudelit, mida iseloomustab enneolematu valik omadusi ja võimalusi.

TURULE JÕUAVAD KAKS UUT TRIMBLE TERMINALI 

Trimble´i valikusse lisandusid kaks uut uue generatsiooni terminali, mida saab kasutada mitmete ISOBUS  juhtimisega masinate juures. Uusi GFX-1060 ja GFX-1260 terminale on lihtne kasutada ja seadistada ning ekraanidel on lihtne navigeerida. 

Danish Agro grupp alustab Eestis, Lätis ja Leedus koostööd Trimble’iga

Danish Agro grupp on sõlminud Trimble’iga kokkuleppe kõigi Trimble’i täppisviljeluse lahenduste müügiks ja teenindamiseks Baltimaades ning edaspidi esindavad Baltic Agro Machinery ettevõtted Trimble´i kaubamärki Eestis, Lätis ja Leedus. Trimble’i täppisviljeluse riist- ja tarkvaralahendusi kasutatakse kõikidel aastaaegadel külvist kuni saagikoristuseni, kõikidel põllukultuuridel ja maastikel ning igas suuruses ettevõttes. 

 

LEMKEN ATRADE SARJA TÄIENDAB KERGE JUWEL ADER

LEMKEN töötas välja Juwel 6, mis on pöördatrade Juwel 7, 8 ja 10 sarjas kõige väiksem mudel. Standardvarustusse kuuluvad praktikas testitud Dural hõlm, kuid saadaval on ka usaldusväärsed, eriti vastupidavad DuraMaxx hõlmad, mis on valmistatud erilisest karastatud terasest. Kõik LEMKEN rippes adrad on varustatud uue pöörleva tugirattaga, mille kõrgust saab reguleerida, kasutades selleks mõeldud avasid. 

 

Ponsse toob turule uue tehnoloogia: elektrilise metsamasina 

Ponsse ja Epec tutvustavad elektrilise metsamasina tehnoloogiat: PONSSE EV1. Ehkki metsamasin ise jõuab müügile hiljem, saab Epec‘i tehnoloogiat juba kasutada elektrilistes või hübriid-elektrilistes tarbesõidukites ja maastikusõidukites. Ponsse kontseptsioon on pilk tulevikku – see rajab teed tehnika arengule ja säästlikele raielahendustele.  

CLAAS tähistab CLAAS XERIONi seeriatoodangu 25. aastapäeva limiteeritud eriväljaandega 

Aastapäeva puhul valmistab CLAAS XERIONi põhiturgudele retrohõngulise eriväljaande tõeliselt piiratud koguses. Juubelitraktor toetub oma värviskeemiga esimesele, aasta 1997 XERION 2500 väljalaskele. Limited Edition -väljaannet näidatakse messidel ja see on saadaval eranditult üksnes XERIONi ustavatele püsiklientidele. Lisaks saavad kõik 2022. aasta juulist kuni 2023. aasta juulini ehitatud XERION traktori kabiiniuksele aastapäeva kleebise.

CLAASi AXION TERRA TRAC traktorite uued roomikulaiused 

Kaks uut roomikulaiust võimaldavad CLASSi suure hobujõuga AXION TERRA TRAC traktoreid kasutada veelgi mitmekülgsemalt ja mullasõbralikumalt. Lisaks senistele 635 mm ja 735 mm laiustele kummirihmadele on nüüd mitmekülgsemaks ja mulda kaitsvaks kasutamiseks saadaval kaks täiendavat versiooni. CLAAS pakub nüüd vaokultuuridel probleemivabaks kasutamiseks, näiteks saagile orgaanilise väetise laotamiseks või vaheltharimiseks 457 mm/18 tolliseid kitsaid roomikuid. 

Ponsse toob turule suurepärased uued tooted  

Ponsse toob turule suurepärased uued tooted, et parandada jätkusuutliku metsaraie tootlikkust. Uued lahendused on välja töötatud koos klientidega, lähtudes nende vajadustest. PONSSE Scorpion Giant harvester ja PONSSE Mammoth forvarder vastavad nii oma ergonoomika, kui tootlikkuse poolest kaasaegse metsakasvatuse kõrgeimatele nõudmistele.  

 

CLAAS integreerib traktorite CEMOS operatsioonisüsteemidesse Terranimo® rakenduse

Terranimo® rakenduse integreerimisega traktorite CEMOS operatsioonisüsteemi on kasutajatel nüüd lisaks efektiivsusele ja tootlikkusele veel üks sõidustrateegia: mullakaitse. Terranimo® on alates 2022. aasta suvest osa traktorite CEMOS-funktsioonide standardvalikust.

HE-VA SUURENDAB LAOMAHTU

Viimaste aastate sündmused ja praegune olukord Ukrainas on toonud esile mõned üldised väljakutsed, millega tootjad silmitsi seisavad. Pandeemia peatas tootmise ja põhjustas kogu maailmas tarneprobleeme, Ukraina sõda on muutnud olukorra veelgi raskemaks.
Need on kitsaskohad, mida HE-VA ApS soovib tulevikus vältida. Seetõttu käivitati märtsi alguses suur ehitusprojekt ja nüüd, kaks kuud hiljem, on teraskonstruktsioon juba püstitatud.

BALTIC AGRO MACHINERY ON BEDNARI AMETLIK ESINDAJA EESTIS

Selleks, et pakkuda BEDNARi masinaid veelgi enamatele klientidele ja et oma turuosa suurendada, alustas ettevõte alates 21. aprillist 2022 koostööd BALTIC AGRO MACHINERY-ga. Baltic Agro Machinery AS hakkab tegelema BEDNAR masinate müügi, hoolduse ja varuosade tarnimisega Eestis.
BEDNAR FMT s.r.o. pikaajaline eesmärk on pakkuda oma tooteid lõppkasutajatele ja klientidele läbi stabiilsete ja tugevate kohalike partnerite võrgustiku. See on ainus viis, kuidas tagada BEDNARi masinate kvaliteetne müük lõppkasutajale ja professionaalne müügijärgne hooldus koos tehnilise toe, varuosade ja teenindusega.

CLAAS ESITLEB UUT RATASLAADURIT

CLAAS esitleb mudelit TORION 530, mis on uus 46 hj baastaseme mudel kompaktsete põllumajanduslike keskliigendiga rataslaadurite klassis. Ühtlasi lisandub mudelite TORION 535 ja 639 mootorile võimsust.
Väikeste keskliigendiga TORIONi rataslaadurite valikusse kuulub nüüd kolm mudelit, mille mootori võimsus on 46–74 hj. Väikeste keskliigendiga TORIONi rataslaadurite valikusse kuulub nüüd kolm mudelit, mille mootori võimsus on 46–74 hj.

 

CLAAS TRION pälvis FARM MACHINE 2022 auhinna

Rahvusvaheline žürii andis CLAAS TRION kombainide seeriale kombainide kategoorias FARM MACHINE 2022 tiitli. Koroonapandeemia tõttu toimus auhinnatseremoonia virtuaalselt. Iga kahe aasta tagant annab rahvusvahelistest põllumajandus- ja põllumajandustehnika valdkonna ajakirjanikest koosnev žürii välja FARM MACHINE auhinnad. Tavaliselt kuulutatakse need välja Agritechnica messil, kuid kuna sel aastal jäeti maailma juhtiv põllumajandustehnoloogia mess ära, otsustati korraldada auhindade andmine digitaalselt. Auhindade väljaandmine toimus kolme nädala jooksul, mil iga päev kuulutati välja ühe kategooria võitjad.

TEADMISED JA KOGEMUSED AITAVAD VÄHENDADA TEGEVUSKULUSID

Tahame olla parimad partnerid oma klientidele ning pingutame selle nimel. Täiustame pidevalt oma tööd, tooteid, teadmisi ja teenuseid, et meie kliendid saaksid kogeda parimat. Selleks vajame ka uut energiat, uut inimest. Hea meel on teatada meie uuest kolleegist – Kerro Kõva pikaajalised põllumajandusettevõtja kogemused, teadmised, kirg ja energia aitavad veelgi tõhustada meie kvaliteeti.
 

SÜSTEEM, MIS AITAB JUHIL PIDEVALT MASINAT KOHANDADA

Traktori mootori pöörlemiskiiruse vähendamine, ballastimine ja rehvirõhk, avaldavad töö kvaliteedile ja ka masina kütusekulule päris suurt mõju. Kui masin teeks seda sinu eest, siis mida see kõik ühele kogenud traktorijuhile annab?

 

Rekordiline käive ja ärikasum masinaüksuses

Rekordiline käive ja ärikasum masinaüksuses
Danish Agro kontsernil õnnestus saavutada masinaüksuses nii rekordiline käive kui ka ärikasum.

Pressiteade

CLAAS sai valmis JAGUAR TERRA TRACi sajanda liikurhekseldi

Liikurhekseldid on ühed kõige kallimad põllumajandusmasinad ja neid tuleb kasutada täiskoormusel. Nad vajavad ka suurepärast teenindust koos usaldusväärse ja kiire varuosatarnega. Paljudele klientidele on ostuotsuse kriteeriumiks ka omamise kogukulu. Siingi on JAGUARil tänu vähesele kulumisele ja väga heale edasimüügiväärtusele muljet avaldav positsioon.

Pressiteade

Tugeva Duo start

Alates järgmisest aastast tuleb Lemken välja võimsa kombinatsiooniga. See ideaalne lahendus lubab vedelaid orgaanilisi väetisi (näiteks läga) laotada ja pinnasesse lisada täpselt ning väikse kaoga.

 

Pressiteade

CLAAS kiirendab kasvu

CLAAS, üks maailma juhtivaid põllumajandusmasinate tootjaid, suurendas 2021. majandusaastal oma käivet 19%, jõudes 4,798 miljardi euroni (eelmisel aastal 4,042 miljardit eurot). Maksueelne kasum kerkis 357 miljoni euroni (eelmisel aastal 158 miljonit eurot).
„CLAASil õnnestus kasvada tarnemuredest ja pandeemiast hoolimata. Seejuures saavutasime käibe kasvus kahekohalise määra ja meie kasumlikkus paranes märkimisväärselt kõigis maailma piirkondades,“ ütles CLAASi kontserni juhatuse esimees Thomas Böck.

Pressiteade

LEMKENi uus ette riputatav vaopress hoiab täpset rada

Üha enam põllumehi kasutab ette riputatavat vaopressi, et maapinda taas tihendada ja koos tõstetud külvikuga töötamisel traktorit ballastida. Niisuguse seadme üks populaarne mudel on VarioPack.

Pressiteade

SPEARHEAD pikendab reduktorite garantii 7 aastani

Olles kindel oma toodete tugevas konstruktsioonis, on Euroopa tiibadega rootorniidukite turu liider pikendanud käigukasti garantiid terves Multicuti tootesarjas. Kõik mudelid – 160 kuni 820 – sisaldavad nüüd võimsamat, 165 hj reduktori süsteemi, millel on oma valdkonnas juhtiv, seitsmeaastane garantii.

 

Pressiteade

Kaks Agritechnica hõbemedalit CLAASi uuenduste eest 

DLG Agritechnica uute toodete komisjon andis kahele CLAASi uuendusele hõbemedali. Uus Terranimo® integreerimine juhi abistamise süsteemi CEMOS for Tractors ja CLAAS VARIO heedreid automaatselt reguleeriv funktsioon CEMOS AUTO HEADER on need kaks uuendust, mida teadlastest ja põllumeestest koosnev žürii auhinnaga tunnustas.

Pressiteade

Meie ettevõte pälvis peresõbraliku tööandja hõbemärgise

17. novembril andsid tervise- ja tööminister Tanel Kiik ning sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo virtuaalses tunnustusüritusel meie ettevõttele üle peresõbraliku tööandja hõbemärgise.

Pressiteade

Marek Tamm asus juhtima Baltic Agro Machinery AS-i

Alates 11. oktoobrist juhib Baltic Agro Machinery AS-i Marek Tamm, kes vastutab müügi-, teenindus- ja varuosade äritegevuse eest ettevõttes.
Marek Tamme eesmärk uue juhina on tagada äritegevuse üldine funktsionaalsus ja harmoonia, kus ettevõtte teeninduse ja varuosade võimekus käib pidevalt müügi ja müügiarengutega kaasas.

Pressiteade

Uued nelja rootoriga CLAASi vaalutid

CLAAS on üks maailma juhtivaid rootorvaalutite tarnijaid. Tema valikusse lisandub nüüd neli uut ja modernset neljarootorilist vaalutit. Need mudelid on täiesti uue lahendusega ning pakuvad arvukalt uuenduslikke omadusi ja ainulaadseid funktsioone, mis muudavad kasutaja elu lihtsamaks ning tagavad sööda tippkvaliteedi koos suure tööjõudlusega. 

Pressiteade

ULTRAMOODSAT TEHAST LAIENDATAKSE VEELGI

Krasnodari tehas on üks kaasaegsemaid kombainide ja põllumajandusmasinate tootmistehaseid kogu maailmas. Ultramoodsast tehasest väljub aastas 1000 TUCANO kombaini, mis on täies mahus kohapeal ehitatud, alates terastoorikutest kuni korpuse konstruktsioonini ja värvimisest valmismasinani.

Pressiteade

CLAAS toob turule TRIONi, teraviljakombainide keskmise klassi uue lipulaeva

Ülimoodne TRIONi mudelisari hõlmab peale viie ja kuue puisturiga masinate veel ühe või kahe rootoriga hübriidkombaine. Saadaval on ka mitu TERRA TRACi ja MONTANA versiooni. TRIONi motole „Fits your farm“ („Sobib Teie ettevõttesse“) tuginedes pakub see masinasari niisugust variantide ja varustuse paljusust nagu ei ükski teine selles teraviljakombainide klassis.

Pressiteade

Ponssel sai valmis 17 000. metsamasin

Vieremä tehase tootmisliinilt veeres maha 17 000. PONSSE metsamasin. See verstapostiks olev PONSSE Elk, mis ehitati augusti keskel, alustab oma tööd Kuusmoto Oy kindlates kätes.
PONSSE Elk on väiksem mudel keskmise suurusega masinate hulgast, mis on väga mitmekülgne suurusklass. Elk on õige valik, kui vajate ökonoomset, kuid võimsat töölooma harvendusele keskenduvaks metsatööks. 

CLAAS DOMINATOR on olnud pool sajandit kultuslik teraviljakombain

Ükski teine kombain pole mõjutanud teraviljakoristust sellisel määral nagu CLAAS DOMINATOR. 2021. aastal möödub selle mudelisarja turule toomisest 50 aastat. See tähendab, et DOMINATORi kaubamärki kandev kombain on olnud turul kauem kui ükski teine saagikoristusmasin maailmas.

Pressiteade

Uus CLAAS QUADRANT EVOLUTION


Suure tehnikauuenduse käigus täiustab CLAAS oma QUADRANTi suurpaki presse, et kasvatada jõudlust ja maksimeerida vastupidavust. Muu hulgas saab QUADRANT EVOLUTION selleks uue HD-koguri. CLAAS QUADRANT on olnud siiani Saksamaal enim müüdud suurpaki press. Tootmisaastaks 2022 läbivad QUADRANT 5000 ja 4200 mudelid põhjaliku tehnilise uuenduse ning nende lisanimeks saab EVOLUTION.

 

LEXION 8900 TERRA TRAC OSALEB KOMBAINIDE VÕRDLUSPÄEVAL KADRINAS

Augusti esimeses pooles toimuvad Lääne-Virumaal Kadrina vallas Aru Põllumajanduse eestvedamisel ja põldudel kombainide võrdluspäevad, kus osalevad nelja tootja viis kombaini.

Pressiteade

UUS ÜLEKOORMUSKAITSE LEMKENI ATRADELE

Professionaalse põlluharimise asjatundja LEMKEN toob turule automaatse ülekoormuskaitse OptiStone, mis on mõeldud Juweli, Diamanti ja Titani atradele.

17.06.2021.

Pressiteade

UUS automaatne haakeriista pidur CLAAS ARIONi traktorile

Nüüdsest on lisavarustusena saadaval uus automaatne haakeriista pidur CMATICu käigukastiga CLAAS ARIONi traktorile. See pidur stabiliseerib traktori ja haakeriista kombinatsiooni, eriti just allamäge või libedal pinnal sõites, ning pakub seejuures ka hulgaliselt lisamugavusi. 

07.07.2021.

Pressiteade

Uus varustuspakett CLAAS ARION 400 tippmudelitele

CLAAS on koondanud 2021. aasta märtsis turule toodud uute mudelite ARION 460 ja ARION 470 olulised tipptasemel varustuslahendused mugavuspaketti Premium.

12.07.2021.

Pressiteade

KOBELCO toob turule järgmise põlvkonna ekskavaatori SK210(N)LC-11

Turule jõuavad uhiuued mudelid SK210LC-11 ja SK210NLC-11 (kitsa veermikuga variant), mis kaasajastavad kvaliteetse ehitustehnika laia valikut. Järgmise põlvkonna mudel SK210(N)LC-11 pakub erakordset jõudlust, suuremat efektiivsust ja tootlikkust, järgides Kobelco elegantset PERFORMANCE X DESIGNi kontseptsiooni, et tagada masina suurepärane juhitavus ja mugavus. 
 

10.06.2021.

Pressiteade

Pullide nuumamisel annab SHREDLAGE®-i siloga söötmine selged eelised

Osnabrücki rakenduskõrgkool tõestas SHREDLAGE®-i eeliseid pullide nuumamisel. Osnabrücki rakenduskõrgkool kinnitas söötmiskatsega, et pullide nuumamisel annab SHREDLAGE®-i siloga söötmine selged eelised. Tulemused on nüüd avaldamiseks saadaval.

08.06.2021.

Pressiteade

CLAAS käivitas Le Mans’s tulevikutehase 

Prantsusmaal Le Mans’s asuv CLAASi traktorite tulevikutehas alustas ametlikult tegevust pärast kolmeaastast moderniseerimist. Tuginedes tipptasemel digitehnoloogiale, kehtestab see tootmisrajatis uued standardid.

21.05.2021.

Pressiteade

CLAAS ja maaelublogija töötasid laste jaoks välja pedaalidega liikurhekseldi

„Armas jõuluvana, sooviksin saada pedaalidega liikurhekseldit.“ Selle lause dikteeris kaks aastat tagasi Põhja-Friisimaal tegutseva maaelu suunamudija Julia Nisseni nelja-aastane poeg enda jõulusoovide nimekirja jaoks. 33-aastane naine, kes peab Deichdeerni blogi, oleks tahtnud selle pedaalidega liikurhekseldi soovi jõuluvanale muidugi edasi anda. Oli ainult üks mure: miniatuurset liikurhekseldit, mida laps saaks ise pedaalida, ei olnud siis veel olemas. 

19.05.2021.

Pressiteade

KUBOTA ESITLEB UUSI JA TÄIUSTATUD MINIEKSKAVAATOREID

Kubota on turule toonud kaks uut miniekskavaatorit, mis pakuvad kasutajatele  täiendavaid jõudlus- ja kasutuseeliseid. 

18.05.2021.

 

Pressiteade

Kobelco hiiglaste uus põlvkond

Kobelco laiendab oma valikut 50-tonniste ekskavaatorite klassis, tuues turule kaks uut mudelit.

14.05.2021.

 

Pressiteade

AVATUD ANDMEVAHETUSE ABIL MAAVILJELUS LIHTSAMAKS


Climate Corporationi (Bayer AG digipõllumajanduse üksus) kõige põhjalikuma juhtimissüsteemi Climate FieldView™ ja CLAAS TELEMATICSi saab nüüd CLAASi rakendusliidese kaudu üksteisega ühendada.

10.05.2021.

 

CLAAS LEXION 8900 – võimsam ja võimekam kui kunagi varem

Baltic Agro Machinery vahendusel on Eestimaa põllumeeste käsutusse jõudnud nii võimsuse kui teiste parameetrite poolest maailma suurim teraviljakombain, CLAAS LEXION 8900.

Pressiteade

Uus PONSSE Scorpioni kabiin võitis nimeka tootedisaini auhinna

Veebruaris turule tulnud uus PONSSE Scorpion võitis rahvusvaheliselt tunnustatud disainikonkursil Red Dot tootedisaini auhinna. 

14.04.2021.

 

Pressiteade

KUBOTA pälvis maailma prestiižseima disainiauhinna

Auhinna pälvis 5-tonniste miniekskavaatorite seeria. Tootjale on antud Red Doti auhind tunnustusena miniekskavaatorite seeria eest, mis on loodud spetsiaalselt maksimaalset mugavust, ohutust ja jõudlust silmas pidades.

13.04.2021.

Pressiteade

DANISH AGRO TÄHISTAB OMA 120. SÜNNIPÄEVA

1. aprillil 2021 möödub Danish Agro asutamisest 120 aastat. Ettevõte, mis kandis tollal nime „Stevns Foderstofforening“, asus tagasihoidlikus kontoris Taani Sjællandi piirkonna idaosas Store Heddinge turulinnas. Täna asub peakontor sealt vaid 6 km lääne pool.

29.03.2021.

Pressiteade

UUS CLAAS ARION 400 V STAGE TRAKTOR

Et tähistada Stage V heitgaasinormi juurutamist, on CLAASi ARION 400 traktorid läbinud värskenduskuuri. See tähendab uut disaini, sarja uut tippmudelit ning CLAAS Power Managementi (CPM), mis kasvatab võimsust mudelitel ARION 440 ja sealt ülespoole.

03.03.2021.

Tõhus tehnoradade planeerimine

Azurit 9 täppiskülvik võimaldab tänu DeltaRow kontseptsioonile luua tehnoradasid väga paindlike vahemaadega. Nüüd on mugavaks planeerimiseks saadaval ka LEMKENi tehnoradade konfiguraator.

 

03.03.2021

Ponsse toob turule harvesteriseeria Scorpion uue põlvkonna

Ponsse toob turule põhjalikult uuendatud Scorpioni harvesterid, mis vastavad kõigile tänapäevase metsanduse nõuetele. Uus PONSSE Scorpion tõstab metsalangetuse tootlikkuse ja ergonoomika täiesti uuele tasemele ja seab uue standardi operaatori töökeskkonnale.

24.02.2021

Spearhead Multicut 460 Y20 niiduk sünnipäevahinnaga

Euroopa juhtiv rootorniidukite tootja on turule toonud erimudeli, millega tähistatakse Multicut 460 kahekümnendat sünnipäeva. Spearhead Multicut 460 Y20 niiduk pakub parimat tootekvaliteeti sünnipäevahinnaga.

01.02.2021

 

 

PONSSE ESITLES UUT FULL SIMULAATORIT

Uus PONSSE Full simulaator on täissuuruses treeningsüsteem ning selle realistlik metsakeskkond ja detailne graafika pakuvad täiuslikku platvormi professionaalseks koolituseks. PONSSE simulaatoril on kolm 55-tollist püstist ekraani ja realistlik detailne graafika, et luua optimaalne treeningvaade. Simulaatori saab pakkida kompaktsesse transpordiasendisse ilma ekraane eemaldamata, mis võimaldab seda transportida läbi standardse ukseava.

28.01.2021

CLAASI UUED KOMBAINID 2020. AASTA TURULIIDRID EESTIS!

Täname Teid usalduse eest.
CLAASi kombain on juba viisteist aastat enim müüdud uus kombain Eestis.

11.01.2021

PONSSE METSAMASINAD 2020. AASTA TURULIIDRID EESTIS!

Ponsse uued metsamasinad on juba mitmendat aastat enim müüdud masinad Eestis.

Inimene vs. Masin - traktorite CEMOS vastupidavuskatsel

Saksamaa Põllumajandusühingu (DLG) läbi viidud põhjalikus katses näitas CLAAS CEMOS süsteem traktoritele kindlalt oma suurepärast võimet tõsta üldist tõhusust. Kultiveerimistööde korral registreeriti püsiv optimeerimispotentsiaal kuni 21 protsenti.

03.01.2021

Pressiteade

CLAAS AXION 960 CEMOS ON AASTA JÄTKUSUUTLIK TRAKTOR 2021!

26 erialaajakirjanikust koosnev rahvusvaheline žürii valis CLAAS AXION 960 CEMOS traktori aasta jätkusuutlikuks traktoriks 2021. CLAASile on auhind tõestuseks CEMOS dialoogisüsteemi asjakohasusest ja ainulaadsusest.

Pressiteade

MEIE UUS ÄRINIMI ON BALTIC AGRO MACHINERY AS

DA Estonian Machinery AS (endine Konekesko Eesti AS), Eesti üks suuremaid põllu-, ehitus- ja metsamasinate müüjaid, sai uue ärinime: Baltic Agro Machinery AS.

09.11.2020