PARIMA SOORITUSVÕIMEGA ROOMIKMASINAD

2018

Eestis on paljudel ehitusettevõtetel Kobelco ekskavaatorite kasutamise positiivne kogemus. Jaapani päritolu Kobelco kaubamärk on hästi tuntud ja kõrgelt väärtustatud, seda just nende ekskavaatorite suurepäraste kaeveomaduste, töökindluse ja eelkõige väikese kütusekulu poolest. Tänu sellele on Kobelco ekskavaatorid ka kasutatult turul kõrges hinnas.

Need kaevemasinad on lisaks ehitussektorile leidnud rakendust ka mujal. Olgu tegemist mistahes tootmisega, vajatakse seal head tehnikat ning sageli üsna erilist. Nii vajab näiteks turbatööstus ekskavaatoreid ja traktoreid, mis rabas ära ei upuks. Kobelco ekskavaatorid on turbatootjate seas väga populaarsed ning seda just tänu masina töökindlusele ja kasutajasõbralikkusele.

Hea koostöö arengu võtmeks on inimesed

Kobelco ekskavaatoreid kasutab ka osaühing Skywind, mis on Noarootsi valla suurim tööandja. Tegevjuhi Erlend Kotkase sõnul on täna ettevõttes kokku seitse roomikmasinat. Kolm neist on Kobelco ekskavaatorid, mis on ostetud Konekesko Eesti AS-st.

„Täna toimetame kolme Kobelcoga - SK210LC, SK135SR ja SK200. Kaks ekskavaatorit on laiade lintidega ning sobilikud turbarabas töötamiseks, kolmandaga toimetame ehitussektoris.

Kobelcod oleme valinud endale just töökindluse pärast. Kobelcod saavad väga hästi hakkama pehmel pinnasel ning nad on ennast hästi tõestanud.

Teine oluline aspekt, mida oleme endale koostööpartnerit valides järginud, on  kindlasti järelteeninduse kvaliteet ning kliendisuhe. Miks mõned müügiettevõtted on teistest edukamad? Mina kliendina puutun kokku müügiinimese ja hooldustiimiga. Nemad ongi ettevõtte visiitkaardid ning kujundavad ettevõtte näo. Hea koostöö arengu võtmeks on inimesed. Oluline ei ole see, et mis värvi need masinad on, oluline on et sul on see tugi inimeste näol olemas.

Täna oleme Kobelcode hooldustiimiga väga rahul. Tehnika on arenenud ning muutunud keerukamaks. Hooldus- ja remonditööd on keerulised ning kui on hooaeg, siis ongi keeruline hooldustiimi tööd jagada“.

Turbatootmisega tegelevas Skywindis töötab täna 26 inimest ja suurem osa neist on nooremad kui 36-aastane tegevjuht. Skywind toodab freesturvast OÜle Kekkilä Eesti, mis toodab ja pakendab kasvusubstraate ning muid aiandustooteid. Skywindi tootmispind kahes rabas kokku on praegu 600 hektarit.

Sooritusomadustelt maailma parimad masinad

Kobelco roomikekskavaatorid on viidud vastavusesse viimaste EU saastenormidega, need kulutavad vähe kütust ning on oma sooritusvõimelt maailma ühed parimad.

Oma 55-aastasele hüdrauliliste ekskavaatorite valmistamise kogemusele toetudes on Kobelco inseneridel õnnestunud luua masinad, mis võimaldavad nende kasutajatel saavutada parima tulemuse töö täpsuse, kiiruse ning kulutõhususe osas.

Viimase viie aasta jooksul valmistatud Kobelco ekskavaatorid on varustatud Komexs-i nimelise jälgimissüsteemiga. See süsteem annab nii masina omanikule kui ka hooldusettevõttele igakülgset informatsiooni ekskavaatori töö iseloomu kohta. Näha saab masina töötamise asukohta, tööaega, erinevaid töörežiime ja kütusekulu. Tänu Komex-ile saab ekskavaatori omanik ülevaate perioodi kütusekulu kohta. Välja saab arvutada teisaldatud pinnase kogusele kulutatud kütuse. Nagu meie senine kogemus on näidanud, on see näitaja Kobelcol selgelt parem kui paljudel konkurentide masinatel.

Kütusesäästu saavutamisel on suur osakaal  ekskavaatorijuhi töömaneeridel. Eelkõige on ekskavaatori juht see, kes oma täpsete liigutuste ja õige mootori töörežiimi seadistamisega saavutab selle tulemuse, mida Kobelco võimaldab.

Seotud artiklid