KÜTUSESÄÄSTLIK CLAASI TRAKTOR

2021
Maa täitub kütusesäästlike CLAASi traktoritega.

Maa täitub kütusesäästlike CLAASi traktoritega.

Juba 250 CLAASi traktorit on jõudnud sellel aastal Baltikumi teedele-põldudele. 
Septembri alguses sai Baltic Agro Machinerylt uhiuue CLAAS AXION 830 traktori kätte pereettevõtte Dragon Agro juht Toomas Tilk, kelle jaoks ei ole tegu esimese CLAASi masinaga ja kes neis traktorites hindab muuhulgas just kütusesäästlikkust.

CLAAS on mulle tõestanud, et masinaparki uuendades on võimalik kokku hoida,“ sõnas Toomas Tilk. „Masinad on uuemad, mootorid on täienenud ja mida uuemad on mootorid, seda ökonoomsemad need on.

Noore, kuid juba kogenud põllutöömasinate kasutajana oskas Tilk öelda, et täpselt samadel tingimustel mõne teise brändi traktoriga töötades on kütusekulu seni olnud märgatavalt suurem. Peamiselt teedeehitusobjektidel pinnaseveo ja talvel lumekoristustöödega tegelev pereettevõte hoiab tänu ühele uuele masinale kütuselt kokku 500 kuni 800 eurot kuus. Toomase sõnul tuli traktoriga ühes kuus kokku 220 töötundi ning keskmiseks kuluks kujunes 5.62 liitrit.

Samuti räägib Tilga hinnangul CLAASi traktorite kasuks see, et Baltic Agro Machinery pakub neile müügijärgselt ka kiiret ja vastutulelikku järelteenindust. „Mul on Baltic Agro Machineryga väga hea koostöö. Baltic Agro Machinery hooldus teeb kõik selleks, et masin kiirel tööajal seisma ei jääks. Kibekiirel tööajal on oluline, et masin ei jääks seisma, sest praegu on iga seistud tund väga kalli hinnaga,“ kirjeldas ta ja lisas, et uusi masinaid kiidavad ka töömehed. 

Baltic Agro Machinery AS, mis tegutses varasemalt Konekesko Eesti AS nime all, on Eesti turul CLAASi masinaid müünud ja hooldanud juba üle kahekümne aasta. Ettevõte esindab Eestis ka Lemkenit, Ponsset, Kobelcot, Kubotat ja paljude teiste tuntud töömasinate kaubamärke.

Seotud artiklid