Eesti ilmastikutingimused nõuavad kvaliteetseid ja töökindlaid masinaid

Jätkame lugudeseeriat meie headest klientidest. Seekord vestlesime kaks aastakümmet tagasi tegevust alustanud ettevõtte Aru Põllumajandus arendusjuhi Karl Lindamiga.
Juhan Viise käe all kasvatatakse Pandivere kõrgustiku väärtuslikel muldadel peamiselt teravilju (nisu ja otra), kaunvilju (hernest) ja õlikultuure (rapsi). Nende kultuuride all on peaaegu kogu ettevõtte kasutuses olev 3600 ha maad.
Aru PM-i viljakuivati, laohooned, masinapark ja kontor asuvad Hulja alevikus, Kadrina vallas. Töötajad on kõik pärit Hulja lähiümbrusest.
Tootmistehnika ja masinapark on väga tänapäevane: kasutusel on neli veoautot, neli CLAASi kombaini ja üks John Deere kombain. Autod ja põllutöömasinad on ettevõte soetanud eelkõige oma vajaduste rahuldamiseks, veo- ja niitmisteenust pakutakse ka väljapoole.
Baltic Agro Machinery AS-st (endine Konekesko Eesti AS)  on pärit kaks Lemkeni randaali ja Karat, sel hooajal on ettevõte saanud lühikest aega kasutada ka uut Lemkeni masinat System Tracs Gigant 12S/1200 Rubin 9U.

Miks ostsite just Lemkeni randaali?
Meie masinapargis on juba varasemast nii Lemkeni Karati sügavkobesti kui ka Lemkeni Rubin 9 6 m randaal. Lemkeni seadmed on tugevad ja väga töökindlad ning ka töö kvaliteet on hea. Lisaks on tasemel Baltic Agro Machinery hooldemeeskond ja varuosade liikumine.
Mis eelised on 12 m seadmel 6 m ees?
Kuna 12 m laiusel seadmel on väga pikk raam, hoiab see masinat stabiilsemalt, seade ei hakka traktori taga lainetama ja põlluprofiil saab parem. Kuna masin on kaks korda laiem, on ka põlluotstes keeramisi kaks korda vähem ja see säästab oluliselt aega. Lisaks peab kiitma randaali taha valitud rulli, mis küll korjab vahele kive, kuid jätab endast maha väga hea kvaliteediga pinna.
Peale selle on meil kasutuses Schulte 8 m hooldusniiduk ja kivikoristamise komplekt (vaalutaja ja korv). Oleme kasutanud Schulte masinaid ja teiste tootjatega kogemusi ei ole, kuid need masinad teevad oma töö ilusasti ära. Schulte on samuti kvaliteetne ja tugev seade.
Põllumajanduses on kõige suurem tegur ilm ja selle järgi tuleb ka tegutseda. Kuna Eestis on ilm suhteliselt heitlik ja seetõttu jääb töödeks aega piiratud koguses, ongi kõige määravam, et kõik saaks tehtud õigel ajal. Sellest lähtudes oleme valinud ka oma  masinaparki tööriistad. Need peavad olema kvaliteetsed ja töökindlad.
Kõige tähtsam on see, et masinad teeksid tööd ja kestaksid, mitte ei kipuks lagunema. Seega oleme nõus ostma kallima alghinnaga toote, mis täidab oma ülesannet täiel määral. Pikemas perspektiivis teenib investeering ennast ära, sest aega ei kulu remondile ja varuosadele ning mis peamine, tööd saavad õigel ajal valmis.

Seotud artiklid